Úvod »Kompletní nabídka» Hrdinská bitva - hořká porážka


        

Hrdinská bitva - hořká porážka

Bahman Azad

skladem

 

EAN kód: 9788086117928
naše cena bez DPH : 91 Kč
naše cena s DPH (10 %):
100 Kč

Hrdinská bitva - hořká porážka aneb faktory, které způsobily rozpad socialistického systému v Sovětském svazu a návazně ve východní Evropě. Mimořádná studie amerického profesora o příčinách porážky socialismu a jeho budoucího návratu. V úvodu mimo jiné autor o sobě říká:

"Moje původní zkoumání historického procesu výstavby socialismu v Sovětském svazu se datuje k polovině 70. let, kdy jsem byl v aspirantuře na sociologii a ekonomice. Jako marxistický sociolog se specializací na společenskou změnu a komparativní hospodářský systém, jsem se soustředil na studium procesů socialistického, zvláště ekonomického rozvoje v Sovětském svazu. Ve skutečnosti mne moje akademická zkoumání a hluboké pochopení ohromných hospodářských a sociálních vymožeností socialismu změnilo z prostého marxisty - akademického badatele - v aktivistu oddaného věci socialismu a komunismu. Toto zanícení pro věc sociální spravedlnosti se dodnes prolíná každým aspektem mého života."

A v doslovu:

"Uvědomělý historický proces budování komunismu započali muži a ženy, kteří bez ohledu na to, nakolik mohli mentálně či teoreticky překonat ideologické hranice kapitalistického systému, jsou koneckonců dětmi starého řádu, a proto nesou na svých bedrech jeho tíhu..."

(Překlad JUDr. St. Suja, brožovaná, 152 stran) 

NWFjZmFjM